Geopark Kraina Wygasłych Wulkanów

Warsztaty Geologiczne i poszukiwania agatów

Warsztaty Geologiczne
Marcin Jaśkiewicz

Kraina Wygasłych Wulkanów to jeden z najciekawszych geologicznie obszarów w Polsce, i już niedługo również ważne miejsce na mapie Światowej Sieci Geoparków UNESCO ). Przynależność do tej sieci to gwarancja zachowania naszego dziedzictwa geologicznego oraz promocja zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Nasz Geopark to wyjątkowy obszar, który łączy ochronę dziedzictwa geologicznego z rozwojem ekonomicznym lokalnej społeczności. W Krainie Wygasłych Wulkanów, regionie charakteryzującym się niezwykłą różnorodnością geologiczną, każdy miłośnik natury znajdzie coś dla siebie. W Górach Kaczawskich, położonych się w samym centrum Krainy Wygasłych Wulkanów, znajduje się Centrum Edukacji o Ziemi Sudecka Zagroda Edukacyjna. To miejsce, w którym skumulowana jest aktywność edukacyjna Geoparku, znajduje się tu także centrum informacji. Warto odwiedzić to miejsce, szczególnie podczas rodzinnego wypadu.

Wybierając wypoczynek w Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów trafisz na małe rodzinne agroturystyki i pensjonaty z klimatem dolnośląskich domów przysłupowych, zazwyczaj ponad stuletnich, sięgających swoją historią poprzednich wieków. Program wyjątkowych warsztatów i aktywnych atrakcji na każdy dzień sprawi, że planowanie dnia będzie czystą przyjemnością. Aktywności w Geoparku są źródłem nowych umiejętności, doświadczeń i poczucia, że spędzacie rodzinnie wspaniały czas. Przyjeżdżając w Góry i  na Pogórze Kaczawskie  wspierasz lokalną społeczność i przyczyniasz się do ochrony tego niezwykłego dziedzictwa.

Geopark to nie tylko geologia! Region ten oferuje bogactwo atrakcji kulturalnych i przyrodniczych, gwarantując niesztampowe doświadczenia dla całej rodziny. Od spacerów po malowniczych szlakach, po uczestnictwo w warsztatach i wydarzeniach organizowanych przez lokalnych pasjonatów – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pomocny w kolekcjonowaniu wspomnień będzie Paszport Odkrywcy Krainy Wygasłych Wulkanów!

Jako geolog,  prowadzę warsztaty geologiczne w nieczynnym kamieniołomie melafirów w Lubiechowej. To właśnie tutaj, uczestnicy warsztatów mają okazję poszukiwać minerałów takich jak agaty, kwarce, kalcyty, baryt, hematyt, malachit, czy azuryt. To niepowtarzalna okazja, aby na własne oczy zobaczyć i dotknąć skarbów Ziemi.

Dopiero zaczynasz przygodę poszukiwania agatów i minerałów? Zacznij tutaj, sprawdź czym są agaty, a tutaj dowiesz się jak i gdzie szukać agatów. Jeżeli planujesz odwiedzić Krainę Wygasłych Wulkanów, to może przy okazji chcesz samodzielnie, z rodziną lub znajomymi poszukać agatów i minerałów pod okiem geologa? Na każdych warsztatach pomagam w identyfikacji znalezisk, pomagam w poszukiwaniach a na koniec przecinam znalezione i wybrane okazy dla każdego uczestnika.

Rodzinne Otwarte Warsztaty Poszukiwania Agatów

Warsztaty Grupowe i Firmowe Dla Dorosłych

Warsztaty Geologiczne Dla Wycieczek Szkolnych

Szlifowanie agatów i minerałów w trackie warsztatów geologicznych

Warsztaty Szlifowania Agatów i Minerałów

Marcin Jaśkiewicz, geolog

Marcin Jaśkiewicz
Geolog z pasji i wykształcenia. Absolwent wydziału geologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2013 roku zajmuje się geologią i geoturystyką. Warsztaty prowadzi na terenie Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów. Edukuje i zaszczepia pasją do skał i minerałów. Prowadzi swój geologiczny kanał na Youtube. Posiada obszerną kolekcję minerałów. Miłośnik kotletów mielonych.

Poprzedni
Góry i Pogórze Kaczawskie
Następny
Twardość minerałów – czym jest i jak się ją bada

Widzimy się na warsztatach?

Działamy? Sprawdź jak szybko zacząć poszukiwania agatów. Zobacz czy czegoś potrzebujesz. Daj znać jeżeli chcesz wiedzieć więcej.

Sprawdź inne ciekawostki związane z poszukiwaniem agatów i minerałów