Warsztaty Grupowe i Firmowe Dla Dorosłych

Szukaj agatów i minerałów bez ograniczeń! Grupa znajomych, firmowy wyjazd jako odskocznia od pracy lub warsztatów zajęciowych, dla każdego wulkany przygotowały niespodzianki miliony lat temu! A ja przygotowałem młotki, gogle i dużo ciekawostek ze świata geologii. Znaleziska, które znajdziecie przecinam, Wy szlifujecie i zabieracie do domu a w raz z nimi wspomnienia z tej niecodziennej wyprawy!

Dla kogo?

Grupy dorosłych lub zamknięte grupy firmowe. Tylko w gronie dorosłych, bez udziału dzieci. Warsztaty dla osób na dowolnym poziomie doświadczenia.

zobacz więcej

Co robimy?

Szukamy agatów i minerałów w nieczynnym kamieniołomie a następnie przecinamy, szlifujemy i polerujemy nasze znaleziska.

zobacz więcej

Gdzie?

Startujemy w Kamieniołomie w Lubiechowej, następnie przenosimy się do warsztatu szlifierskiego w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej.

zobacz więcej

Ze swoją ekipą na poszukiwanie agatów

Grupowe warsztaty poszukiwania agatów połączone z warsztatami obróbki – szlifowania i polerowania minerałów sprawdzą się jako niecodzienny sposób spędzenia czasu w terenie dla grup dorosłych. Wypad ze znajomymi lub firmowa odskocznia od warsztatów czy firmowych zajęć siedzących będzie zaskoczeniem dla każdego. A jeżeli na pokładzie znajdują się pasjonaci geologii i poszukiwania minerałów, to masz zapewniony sukces organizacyjny!

Warsztaty grupowe i firmowe poszukiwania agatów dla dorosłych to także większa szansa na znalezienie lepszych okazów niż na otwartych rodzinnych warsztatach poszukiwania agatów, gdzie zazwyczaj bierze w nich udział zdecydowanie większa liczba uczestników. To także gwarancja udziału jedynie osób dorosłych w zamkniętej grupie uczestników. Przekłada się to na większą ilość miejsca dla uczestników w kamieniołomie, możliwość częstszego migrowania między stanowiskami lub wybrania swojego ulubionego a także więcej czasu przy szlifierkach spędzonego na szlifowaniu znalezisk.

Czy dla dorosłych osób warsztaty poszukiwania agatów i minerałów są odpowiednie?

Oczywiście! Od ponad dekady prowadzę warsztaty dla różnych grup wiekowych, zaczynając od rodzin z dziećmi, po pracowników i przedstawicieli firm prywatnych, banków, instytucji pozarządowych i rządowych kończąc. Niezależnie od wieku, poziomu doświadczenia i wiedzy geologicznej warsztaty poszukiwania agatów są doceniane przez uczestników.

Łupanie młotkiem w skały i ekscytujące poszukiwanie skarbów ziemi daje ogromne emocje i satysfakcję uczestnikom w każdym wieku! A połączone (zawarte w cenie) warsztaty szlifowania znalezionych agatów i minerałów nie zostawiają uczestników z pustymi rękoma! Przetnę dla Was znalezione okazy, wyszlifujecie je samodzielnie i zabierzecie do domu. A może obudzi się w kimś nowa pasja po warsztatach?!

A co ze sprzętem na warsztaty?

Zapewniam potrzebny sprzęt na czas trwania warsztatów. Jeżeli wyprawa po agaty nie jest niespodzianką przed organizowanym wydarzeniem, daj znać uczestnikom. Może część z nich będzie chciała się przygotować do warsztatów i zakupić wcześniej sprzęt tylko dla siebie. Zapraszam do sklepu, w którym można kupić wyposażenie geologiczne przydatne podczas warsztatów a także inne akcesoria geologiczne. Dziękuję za wsparcie lokalnego biznesu!

Marcin Jaśkiewicz, geolog

Coś jeszcze?

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji o geologii, skałach i minerałach, jak przygotować się do warsztatów, o Krainie Wygasłych Wulkanów lub ciekawostkach geologicznych, to znajdziesz wszystko w dziale Wiedza. W sklepie znajdziesz sprzęt i akcesoria dla pasjonatów geologii. Możesz odwiedzić mnie na kanale Youtube, gdzie pokazuję świat geologii. Jeżeli masz pytania, zajrzyj do najczęściej zadawanych pytań, możesz także napisać lub zadzwonić do mnie, pomogę i wyjaśnię.

Plan warsztatów

Całe warsztaty trwają 4 – 5 godz.
Poszukiwania minerałów trwają 2 – 2.5 godz.

Spotykamy się w nieczynnym kamieniołomie „Łomy” w Lubiechowej. Można też wjechać samochodem do środka. Przed ścianą kamieniołomu znajduje się płaska polana. Miejsce jest bardzo przyjemne i można tu spędzić miło czas. Warsztaty zaczynamy o ustalonej godzinie. Zazwyczaj startujemy o 10:00.

Podczas wstępu poznasz miejsce, jego geologiczną historię i szczegóły na temat skał i minerałów. Pokażę minerały, które można znaleźć w kamieniołomie (głównie agaty, kwarce, kalcyt, baryt, malachit, azuryt), czyli to czego będziemy szukać i jak rozpoznać interesujące okazy w surowej formie.

Poznasz zasady BHP, które są ekstremalnie ważne kiedy chwycisz młotek i wyruszysz na poszukiwania.

Dostarczam potrzebny sprzęt na warsztaty. Krótką chwilę zajmie mi rozdanie młotków i gogli ochronnych dla wszystkich uczestników. Jeżeli masz swój sprzęt (możesz kupić wcześniej w sklepie), to możesz od razu udać się na wybrane stanowisko i zacząć poszukiwania!

Zaczynamy poszukiwania agatów i minerałów na ścianie kamieniołomu. W tym czasie można się się przemieszczać w różne miejsca w kamieniołomie. Pomagam w identyfikacji i ocenie znalezisk.

Kończymy poszukiwania, oddajemy sprzęt. Chwilę spędzamy na podsumowaniu poszukiwań i ostatecznym sortowaniu znalezisk. Teraz udajemy się do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, gdzie będziemy przecinać i szlifować nasze minerały.

W Sudeckiej Zagrodzie czekamy aż wszyscy przyjadą na miejsce. Robimy krótką przerwę (ok 15 min) i przechodzimy do wstępnego szkolenia szlifowania skał i minerałów. Podczas szkolenia poznasz zasady BHP obowiązujące w pracowni, dowiesz się jak skutecznie wyszlifować a następnie wypolerować minerały.

Proces przygotowania znalezisk zaczynamy od wybrania prawdopodobnie najlepszych okazów do przecięcia. Ze względu na konieczność posiadania dużego doświadczenia w obsłudze piły do przecinania skał, będę przecinał wybrane okazy dla każdego z uczestników. Jeżeli wszystko pójdzie dobrze podczas przecinania (czasami struktura kamienia jest wewnętrznie spękana i okaz może się po prostu rozpaść) zazwyczaj udaje się uzyskać (niektórzy bywają w tym czasie zaskoczeni) dwie połówki do polerowania!

Teraz Ty przejmujesz swoje minerały i zabierasz się do pracy. Szlifowanie i polerowanie wymaga trochę siły i zaangażowania, ale nawet mniejsze dzieci (czasami z pomocą rodziców) dadzą sobie radę.

Cennik warsztatów

W cenę warsztatów nie jest wliczone ubezpieczenie oraz transport uczestników warsztatów. Ostateczna cena uzależniona jest od finalnej ilości uczestników warsztatów.

W ramach indywidualnych warsztatów otrzymujesz
  • wyłączną opiekę geologa w trakcie warsztatów
  • wstępne szkolenie i pomoc w identyfikacji znalezisk
  • przecięcie najlepszych znalezionych okazów agatów i minerałów
  • szkolenie jak skutecznie szlifować skały
  • dostęp do sprzętu szlifierskiego
  • możliwość własnoręcznego wyszlifowania i wypolerowania przeciętych okazów
od 900 zł
za grupę

Dobre miejsce na posiłek dla grupy

Aktywność fizyczna i ogrom emocji w trakcie warsztatów wzmaga apetyt. Niedaleko, 5 min spacerem od Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej znajduje się Restauracja Villa Greta. Kultowe miejsce w Dobkowie, gdzie można zjeść smaczny posiłek slow food. Dobrze zaplanowana wizyta może pomóc w skróceniu czasu oczekiwania. Zarezerwuj wcześniej miejsce dla grupy. Z całego serca polecam! Sam jadam w tym miejscu po warsztatach.

Oferta dla grup zorganizowanych

Miejsce prowadzenia warsztatów

Miejsca warsztatów geologicznych znajdują się w samym sercu Geoparku Kraina Wygasłych Wulkanów na Dolnym Śląsku. Kamieniołom „Łomy” w Lubiechowej oddalony jest od Sudeckiej Zagrody edukacyjnej o 12km. W czasie warsztatów przemieszczamy się własnymi samochodami. Łącznie trasa wynosi ok 25 km. Całkowita długość trasy jest oczywiście uzależniona od miejsca z którego będziesz dojeżdżać na miejsce warsztatów.

Nawiguj do kamieniołomu
Nawiguj do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej

Nieczynny kamieniołom „Łomy” w Lubiechowej

To dawny, nieczynny kamieniołom trachybazaltów o długości 150 m i wysokości zbocza do 30 m. Znaleźć można głównie agaty wstęgowe, od małych jajek, przez wielkości od 2 cm aż po 30 cm okazy jakości muzealnej. Występują tu także ametysty oraz kwarc mleczny. Dojazd jest oznakowany. Najłatwiej dojechać przy pomocy nawigacji.

Dowiedz się więcej

Sudecka Zagroda Edukacyjna

W Centrum Edukacji o Ziemi w Dobkowie znajduje się warsztat szlifierski, w którym własnoręcznie  będziecie szlifować i polerować swoje surowe kamienie i minerały. Na miejscu jest duży parking osobowy i autokarowy, są dostępne toalety. W chłodnym sezonie warsztat jest ogrzewany.

Dowiedz się więcej

Sprawdź wolny termin na
Warsztaty Grupowe i Firmowe Dla Dorosłych

Można zaznaczyć kilka opcji

Galeria warsztatów