Cześć, fajnie, że jesteś! Poznajmy się bliżej, mam na imię Marcin.

Nazywam się Marcin Jaśkiewicz.
Jestem szczęśliwym* absolwentem wydziału geologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuję się geoturystyką i geoedukacją już ponad dekadę, od 2013 roku.

Na co dzień organizuję warsztaty geologiczne z poszukiwaniem i obróbką minerałów oraz skał, głównie na terenie Gór i Pogórza Kaczawskiego na Dolnym Śląsku. Poza cieszącymi się ogromną popularnością warsztatami terenowymi, w sezonie zimowym odwiedzam szkoły oraz inne ośrodki z moją kolekcją minerałów.

Moja geomisja

Zawsze miałem wrażenie, że geologia postrzegana jest jako trudna i niedostępna. No bo co tam można z tymi skałami robić, gdzie się o nich coś dowiedzieć, jak je pozyskać jak nie ma się sprzętu?! A poza tym to trzeba jeździć gdzieś i grzebać w błocie…
I tu pojawiam się ja, z misją dzielenia się wiedzą i zarażania pasją do geologii!

Właśnie z tego powodu, aby odmienić podejście do geologii prowadzę działalność edukacyjną nie tylko tu, w najbardziej bogatym w powulkaniczne skały i minerały regionie Polski, ale także na swoim kanale na Youtube (sprawdź, może spodoba Ci się i dołączysz do naszej społeczności?)

Geologia jest dla każdego!

Organizuję spotkania gdzie mogę przybliżyć najmłodszym to, co naturalne i namacalne a nie tylko cyfrowe. Większość dzieciaków miała już kiedyś do czynienia z minerałami oraz skałami, szczególnie z obsydianem i lawą… na przykład w Minecrafcie 🙂 Sam jestem szczęśliwym ojcem, mam dwóch wspaniałych synów i ten temat jest mi jak najbardziej znany! No bo kto nie łupał jak szalony obsydianu kilofem? Na warsztatach dzieciaki mogą same pracować ze skałami i minerałami, a także przy okazji dowiedzieć się o nich całkiem sporo! Wyobraź sobie te okrzyki, kiedy poznają coś tak im znanego a jednak obcego!

Odwiedzają mnie także grupy dorosłych, np. w ramach wyjazdów integracyjnych czy wizyt studyjnych. Prowadzę warsztaty również w języku angielskim np. dla amerykańskich skautów (dzieci żołnierzy USA z bazy Rammstain w Niemczech).

Fajnie, że chcesz wiedzieć!

Skoro tu jesteś, znaczy to, że geologia nie jest Ci obca i chcesz poznać ją bliżej. A ja Ci w tym pomogę!

Geologię przedstawiam w przystępny sposób, dla każdego, niezależnie od wieku. Gdy już złapiesz bakcyla, pozwól, że stanę się Twoim przewodnikiem w tej wyjątkowej podróży do świata geologii gdzie każdy kamień, każda skała ma swoją historię. Jestem zawsze gotów, byśmy razem odkrywali tajniki tego niezwykłego hobby.

To nie musi być trudne! Nauka geologii to przede wszystkim przebywanie w terenie, gdzie można spędzić miło czas na świeżym powietrzu, wchłonąć trochę wiedzy i spędzić czas z rodziną lub znajomymi. Nic tak nie nakręca do nauki fajnych rzeczy jak wspólna pasja!

Moim celem jest pokazanie jak największej liczbie osób sposobu na ciekawe (solo, wspólne lub rodzinne) spędzanie czasu blisko przyrody, daleko od ekranów, aktywnie z młotkiem w ręku szukając skarbów Ziemi. Uwielbiają to zarówno dzieci jak i dorośli! Minerały to wspaniałe hobby dla każdego.

Współpraca na całego

Od lat współpracuję z Sudecką Zagrodą Edukacyjną w Dobkowie, która znajduje się w samym sercu Gór Kaczawskich. Współpracuję także z Geoparkiem Kraina Wygasłych Wulkanów, na którego obszarze znajdują się najciekawsze skarby powiązane z geologią, geoturystyką, wulkanami, historią ziemi oraz regionu.

Przez lata z moich warsztatów skorzystały dziesiątki tysięcy uczniów, setki nauczycieli oraz niezliczona ilość rodzin, które wybrały spędzanie wolnego czasu w otoczeniu przyrody i wygasłych wulkanów.

 

*) Warsztaty geologiczne w różnej formie to mój sposób na życie i uważam, że jestem wielkim szczęściarzem, że odkryłem tak fascynującą drogę dla siebie! Mogę realizować swoją pasję i robić to co kocham w najlepszym do tego miejscu w Polsce! Dołączysz?

Wolisz oglądać?

Prowadzę kanał o geogolii na Youtube. Tam publikuję ciekawe, zajawkowe treści oraz trochę konkretów ze świata geologii. A jak Ci się spodoba, dorzuć się do pozytywnej fali łapek w górę i zasubskrybuj kanał, wtedy nic Cię nie ominie! Dzięki i do zobaczenia w terenie!

Chcę zobaczyć

Widzimy się na warsztatach?

Działamy? Sprawdź jak szybko zacząć poszukiwania agatów. Zobacz czy czegoś potrzebujesz. Daj znać jeżeli chcesz wiedzieć więcej.