Warsztaty Geologiczne w Szkole

Warsztaty Geologiczne w Szkołach – Minerały w Akcji

Warsztaty geologiczne w Twojej Szkole, w ramach zajęć lekcyjnych mają ogromny potencjał edukacyjny. Dostajecie dostęp do dziesiątków skał i minerałów, przeprowadzamy wspólnie prawdziwe eksperymenty geologiczne na skałach. Dzieci zyskują wiedzę i doświadczenie oparte na eksperymentach wykonanych samodzielnie, które wielokrotnie zwiększają przyswajalność wiedzy. Niektórzy potrafią obudzić w sobie pasję poszukiwaczy skał i minerałów! A to wszystko w Twojej szkole, bez konieczności wyjazdu, nie tracąc dnia oraz innych zajęć lekcyjnych.

Dla kogo?

Grupy uczniów klas podstawowych i średnich na dowolnym poziomie doświadczenia. Każde spotkanie jest dla grupy wybranej klasy.

zobacz więcej

Co robimy?

Poznajemy geologię przez doświadczenie. Przeprowadzamy eksperymenty, dyskutujemy o geologii, oglądamy okazy, poznajemy ich właściwości.

zobacz więcej

Gdzie?

Odwiedzam Was na miejscu, w Waszej szkole i klasie. Są to dla mnie warsztaty wyjazdowe. Twoja klasa nie musi nigdzie wyjeżdżać. Potrzebne elementy edukacyjne przywożę ze sobą.

zobacz więcej

Dlaczego akurat ja?

Dziękuję za zainteresowanie ofertą warsztatów dla szkół. Doceniam chęć przekazywania wiedzy dzieciom w angażujący i kreatywny sposób!

Poznajmy się, na imię mam Marcin, z wykształcenia jestem geologiem i od ponad dekady prowadzę warsztaty geologiczne dla różnych grup wiekowych odwiedzających Geopark Krainę Wygasłych Wulkanów. W samym sercu geologicznego raju kreatywnie edukuję z pasją niezależnie od wieku, wiedzy i doświadczenia.

Do tej pory na rynku warsztatów edukacyjnych brakowało profesjonalnie przygotowanych zajęć geologicznych z porządnym, merytorycznym programem, wspieranym nauką przez doświadczenia. Postanowiłem to zmienić.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w edukacji, prowadzę swój kanał na Youtube, gdzie w przystępny sposób przybliżam świat geologii. Przez cały rok organizuję lokalnie warsztaty, z których skorzystało już dziesiątki tysięcy dzieci i dorosłych. Dostosowuję sposób prowadzenia warsztatów oraz poziom wiedzy do wieku i doświadczenia uczestników.

Pozwól, że przedstawię swoją ofertę geologicznych warsztatów i przybliżę szczegóły współpracy. Dziękuję za poświęcony czas i do zobaczenia na miejscu!

Angażujące, ciekawe warsztaty geologiczne w Twojej szkole

Warsztaty zaprojektowane są tak, aby w wybranym czasie przedstawić maksimum ciekawej wiedzy popartej doświadczeniami i interesującymi opowieściami ze świata geologii. Potrzebny sprzęt geologiczny i rekwizyty potrzebne do zajęć przywożę ze sobą. Aby usprawnić przebieg warsztatów będę potrzebował także niewielkiej pomocy logistycznej na miejscu.

Warsztaty organizuję dla grupy minimum 20 uczestników. Przy większej liczbie grup warsztatowych jestem otwarty na negocjację ceny. Zajęcia dedykowane są dla uczniów od 4 klasy szkoły podstawowej oraz uczniów szkół ponadpodstawowych.

Co proponuję w ramach warsztatów geologicznych

 • Warsztaty wypełnione są wiedzą i doświadczeniami – w czasie naszego spotkania uczestnicy będą cały czas zajęci, minerały serio będą w akcji!
 • Grupę uczniów dzielę na małe grupki, w których łatwiej skupić się na eksperymentach, zadaniach i główkowaniu
 • W czasie warsztatów przez ręce uczestników przewiną się setki okazów prawdziwych minerałów
 • Dzięki podświetlanej lupie, którą otrzyma każdy uczestnik, nie umknie żaden geologiczny detal!
 • Warsztaty prowadzę w luźnej, ale profesjonalnej atmosferze
 • Udowodnię uczestnikom, że chemia i fizyka w przyrodzie nie mają nic wspólnego z nudą i może być ekscytująca bardziej niż gra w Minecrafta!

Czego potrzebuję do sprawnej realizacji warsztatów

 • Sali lekcyjnej z bieżącą wodą
 • Rzutnika/ tablicy multimedialnej
 • Stołów i krzeseł odpowiadającej liczbie uczestników
 • Idealnie gdyby sala miała rolety, dzięki którym można zaciemnić całkowicie przestrzeń
 • Mając na względzie wagę pomocy dydaktycznych preferuję sale na parterze
 • W miarę możliwości miejsca parkingowego blisko szkoły

Niecodzienne warsztaty geologiczne

Zrealizujmy wspólnie niesamowicie angażujące warsztaty, które na długo zapadną w pamięci uczestników!

Podział i cennik warsztatów geologicznych

Warsztaty geologiczne podzielone są na bloki godzinowe, w których maksymalizuję przekazaną wiedzę i realizację doświadczeń. Każde etap dostosowany jest do ogólnej wiedzy uczestników.

1 godzina lekcyjna

25 zł
/osoba

Zakres materiału idealny na początek przygody z geologią.

 • absolutne podstawy: Nauczymy się rozróżniać minerały od innych substancji.
 • fascynujące kształty: Zanurzymy się w świecie kryształów i ich niebywałych form i skupień.
 • błysk w kamieniu: Poznamy różne rodzaje połysku minerałów, od ziemistego po diamentowy.
 • barwny świat minerałów: Dowiemy się, jak rozróżniać minerały barwne od zabarwionych rysując nimi po ceramicznych płytkach.
 • bardzo cenne maluchy: Przyjrzymy się bliżej jak wyglądają diamenty, szmaragd, złoto, topaz i inne piękne oraz zwykle bardzo drogie maleństwa.
Najczęściej wybierane

2 godziny lekcyjne

35 zł
/osoba

Wszystko w ramach 1 godziny lekcyjnej oraz dodatkowo:

 • kruszce i rudy: Zapoznamy się z rudami najpopularniejszych metali i ich kluczowymi właściwościami.
 • twardość na wyciągnięcie ręki: Zyskamy umiejętność określania twardości minerału za pomocą łatwo dostępnych narzędzi pracując ze skalą Mohsa.
 • trochę chemii: Nauczymy się, jak obserwować reakcję kwasu solnego z wybranymi minerałami.
 • to niewiarygodne: Poznamy nieoczywiste właściwości fizycznych minerałów, takich jak magnetyczność, świecenie kryształów w UV czy dziwne optyczne cechy minerałów.

3 godziny lekcyjne

40 zł
/osoba

Wszystko w ramach 2 godzin lekcyjnych oraz dodatkowo:

 • Aktywne rozpoznawanie minerałów: Praca z kluczami do rozpoznawania i ćwiczenie umiejętności zdobytych na poprzednich lekcjach w praktyce.
Marcin Jaśkiewicz, geolog

Coś jeszcze?

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji o geologii, skałach i minerałach, jak przygotować się do warsztatów, o Krainie Wygasłych Wulkanów lub ciekawostkach geologicznych, to znajdziesz wszystko w dziale Wiedza. W sklepie znajdziesz sprzęt i akcesoria dla pasjonatów geologii. Możesz odwiedzić mnie na kanale Youtube, gdzie pokazuję świat geologii. Jeżeli masz pytania, zajrzyj do najczęściej zadawanych pytań, możesz także napisać lub zadzwonić do mnie, pomogę i wyjaśnię.

Miejsce prowadzenia warsztatów

Warsztaty w Twojej Szkole

Od wielu lat odwiedzam szkoły i organizacje, w których stawia się na kreatywną naukę podstaw edukacyjnych a także na rozwój dzieci i młodzieży przez doświadczenie i uczestnictwo w interesujących warsztatach. Dojeżdżam w każde miejsce w Polsce. W przypadku kiedy docelowa szkoła znajduje się dalej niż 200km od Jeleniej Góry, dobrze jest zorganizować warsztaty dla większej ilości klas, dzięki temu podczas jednego wyjazdu szersza grupa dzieci będzie mogła wziąć udział w warsztatach geologicznych.

Sprawdź wolny termin na
Warsztaty Geologiczne w Szkołach – Minerały w Akcji

Można zaznaczyć kilka opcji

Galeria warsztatów