Warsztaty Geologiczne

w trzech prostych krokach
1

Wybierz warsztaty

Warsztaty grupowe i indywidualne, dla rodzin, szkół, firm i pasjonatów. Każde warsztaty są dostosowane do rodzaju grupy, wieku, ilości uczestników oraz do ich znajomości tematu. Nie ma złych wyborów, każdy znajdzie coś dla siebie.

2

Zarezerwuj termin

Wiesz już kiedy chcesz przyjechać? Wypełnij formularz z informacją o terminie, ilością uczestników i pozostałymi potrzebnymi szczegółach. Ja sprawdzę wolny termin i jeżeli będzie dostępny prześlę dalsze informacje.

3

Szukamy skarbów

Przygotuj się wcześniej do warsztatów, Twój komfort jest najważniejszy. Pamiętaj aby sprawdzić wcześniej pogodę i zabrać odpowiednie ubranie. Widzimy się na miejscu. Do zobaczenia!

Wybierz rodzaj warsztatów jaki Cię interesuje, sprawdź szczegóły i daj znać jeżeli masz jakieś pytania. Każde spotkanie dostosowane jest do ilości osób, poziomu zaawansowania i wieku uczestników.

Warsztaty Geologiczne w Szkole

Warsztaty Geologiczne w Szkołach – Minerały w Akcji

Rodzinne Otwarte Warsztaty Poszukiwania Agatów

Warsztaty Geologiczne Dla Wycieczek Szkolnych

Warsztaty Grupowe i Firmowe Dla Dorosłych

Indywidualne Kameralne Warsztaty Geologiczne

Szlifowanie agatów i minerałów w trackie warsztatów geologicznych

Warsztaty Szlifowania Agatów i Minerałów

Specjalne warsztaty tematyczne

Różne warsztaty, które odbywają się jednorazowo lub są organizowane na potrzeby grup. Dostępność warsztatów oraz terminy zmieniają się w zależności od potrzeb. Przed zarezerwowaniem miejsca sprawdź opis i dostępność. W razie pytań pisz lub dzwoń, chętnie pomogę!

Warsztaty dla grup w każdym wieku

Prowadzisz grupę dorosłych szukających wrażeń? Organizujesz wycieczkę szkolną? Zabierasz rodzinę lub znajomych na wyprawę geologiczną albo ciekawy wypad za miasto?

Indywidualne, kameralne warsztaty geologiczne

Warsztaty geologiczne organizowane na zamówienie dla osoby lub niewielkiej grupy w wybranym terminie.  Idealne na prezent. Ograniczone terminy.

Warsztaty geologiczne w szkołach – minerały w akcji

Warsztaty geologiczne organizowane w Twojej szkole! Zajęcia wypełnione fascynującą geologią w praktyce. Przywiozę do Was kolekcję minerałów,  eksperymenty fizyczno-chemiczne i opowiem o ciekawostkach nauki starej jak świat. To niezapomniane doświadczenie, które z pewnością wzbogaci edukację uczniów. Czy możemy zarezerwować czas na te inspirujące warsztaty?

Warsztaty geologiczne – najczęściej zadawane pytania

Znajdziesz tu wybrane, najczęściej zadawane pytania odnośnie warsztatów geologicznych, które prowadzę. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej odwieź także najczęściej zadawane pytania, pisz lub dzwoń!

Odpowiednie przygotowanie do warsztatów geologicznych to podstawowa sprawa, aby w trakcie poszukiwań mieć jak najlepszy komfort pracy. Zasada jest prosta: nigdy nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwe ubranie. Na każdej stronie warsztatów znajdziesz krótkie podsumowanie, jak prawidłowo przygotować się do warsztatów. Możesz także poczytać więcej o przygotowaniach w tym artykule.

Podstawa to bezpieczeństwo. Podczas warsztatów dostarczam potrzebny sprzęt jak młotki geologiczne czy okulary ochronne. Jeżeli wolisz mieć swój ukochany młotek oraz tylko swoje, jedyne okulary ochronne (a może i nawet torbę na znaleziska lub atlas do pomocy przy identyfikacji skał) możesz wspomóc moją działalność edukacyjną i kupić je w sklepie. Sprawdź czy znajdziesz coś dla siebie.

W zależności od wybranych warsztatów zbieramy się w określonym miejscu. Najczęściej warsztaty geologiczne poszukiwania minerałów rozpoczynają się w kamieniołomie.  Część warsztatów organizowana jest także w Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej. Bardzo łatwo trafić tam używając nawigacji w telefonie, lub kierowca busa czy autokaru będzie wiedział co robić 🙂
Spotykamy się przed warsztatami w ustalonym miejscu i zaczynamy realizować plan warsztatów.
Możemy także umówić się w innym, pobliskim miejscu jeżeli zebrana grupa dla przykładu mieszka w jednym pensjonacie. Wszystko ustalamy wcześniej, przed dniem warsztatów, a potrzebne informacje przesyłam w wiadomości potwierdzającej udział w warsztatach.

Niestety nie. Wakacje – jak inne terminy w wysokim sezonie: ferie zimowe czy długie weekendy – to bardzo intensywny okres, gdzie realizowane są jedynie warsztaty grupowe. Zazwyczaj są ro rodziny z dziećmi w różnym wieku. Podczas takich warsztatów też jest fajnie! Dzieciaki czują konkurencję, mają motywację, przebywają z rówieśnikami i wspólnie odkrywają tajemnice, które przygotowały dla nich wulkany miliony lat temu. Różnica jest taka, że ja, jako prowadzący muszę podzielić swoją uwagę na wszystkich uczestników. Jeżeli preferujesz jednak indywidualne warsztaty, może spróbujesz po wysokim sezonie? Wtedy jest jeszcze bardziej kameralnie, nie tylko w trakcie warsztatów ale i w okolicy. Każda pora roku jest tu cudowna!