Kamienie i Nietoperze Warsztaty dla Edukatorów

Przyznasz, że w edukacji przyrodniczej niektóre tematy już się opatrzyły? Leśne spacery, gry terenowe czy gotowanie na ognisku — pewnie masz to już opanowane! Wokół jest bogata oferta zajęć przyrodniczych, a Ty szukasz czegoś świeżego? Uczestnicy Twoich zajęć czekają na nowe pomysły?

Dla kogo?

Edukatorzy, nauczyciele, ludzie dzielący się wiedzą z innymi.

zobacz więcej

Co robimy?

Geologia i przyroda. Tworzymy przestrzeń do wymiany doświadczeń, przekazujemy nowe, świeże pomysły jak zwiększyć jakość edukowania.

zobacz więcej

Gdzie?

Chata Morgana to ponad stuletni dom położony w Górach Kaczawskich na obrzeżach Parku Krajobrazowego Chełmy. Dolny Śląsk.

zobacz więcej

Jak będą wyglądały warsztaty?

Warsztaty podzielone są na 2 sekcje. Pierwszą sekcję o geologii prowadzę ja (Marcin). Druga sekcja to część prowadzona przez Julię, która przedstawi świat przyrody, w szczególności przybliży życie nietoperzy.

Hej, to ja Marcin Jaśkiewicz

Sekcja 1: Warsztaty geologiczne

 1. Dostaniesz praktyczną wiedzę o minerałach, która zwykle dostępna jest tylko w specjalistycznej literaturze.
 2. Będziesz mieć bezpośredni kontakt z prawdziwymi okazami minerałów, dzięki czemu nauczysz się rozpoznawać ich różne cechy, takie jak twardość, połysk, kolor rysy, kształt, zapach, smak i wiele innych.
 3. Otrzymasz własny zestaw do rozpoznawania minerałów, który umożliwi Ci samodzielne badanie i identyfikację skał i minerałów w przyszłości.

Sekcja 2: Jak przygotować i poprowadzić zajęcia nocne

 1. Zdobędziesz wiedze o nietoperzach i świetlikach: nocnych zwierzętach, które łatwo obserwować, a które niezwykle interesują odbiorców.
 2. Będziesz mieć okazję do bezpośredniej obserwacji nietoperzy oraz poznania ich zachowań i ekologii. Dowiesz się, jak znaleźć idealne miejsce do obserwacji i jak używać narzędzi takich jak detektory ultradźwięków.
 3. W małych grupach popracujecie nad opracowaniem własnego scenariusza nocnych gier i zabaw. Każda grupa zaprezentuje swoje projekty w praktyce — wymienimy się więc pomysłami i metodami.

Cennik warsztatów dla edukatorów

Rezerwacja oraz szczegółowy program dostępne są po przejściu na stronę Julii – akademiazaciekawienia.pl. W razie pytań możesz śmiało pisać lub dzwonić także do mnie.

Terminy warsztatów podamy już niedługo.

od 1 do 11 lutego 2024

999 zł
/osoba

ta cena będzie dostępna dla tych, którzy chętnie planują z wyprzedzeniem.

od 12 do 23 lutego 2024

1299 zł
/osoba

to cena regularna, dostępna dla tych, którzy zdecydują się w ostatniej chwili

Cena zawiera:

 • 2 noclegi w pokojach 2 i 3-osobowych
 • wyżywienie (2 śniadania, 2 obiadokolacje, obiad w dniu wyjazdu) oraz przerwy kawowe
 • pełny program zajęć i opiekę instruktorów
 • pakiet materiałów szkoleniowych i dydaktycznych

Cena pakietu nie zawiera:

 • transportu na miejsce warsztatów
 • ubezpieczenia

Miejsce prowadzenia warsztatów

Chata Morgana w Krainie Wygasłych Wulkanów

Chata Morgana to ponad stuletni dom położony w Górach Kaczawskich na obrzeżach Parku Krajobrazowego Chełmy. To niezwykle gościnne miejsce prowadzą Iza i Darek. Poza przytulnymi pokojami i domową kuchnią proponują gościom warsztaty i koncerty na lawendowym polu.

Jak piszą sami: „Chata Morgana to miejsce, gdzie czas płynie wolniej, gdzie pod powałą suszy się lawenda, gdzie można poleżeć na hamaku i pomyśleć o niebieskich migdałach…”

Marcin Jaśkiewicz, geolog

Coś jeszcze?

Jeżeli potrzebujesz dodatkowych informacji o geologii, skałach i minerałach, jak przygotować się do warsztatów, o Krainie Wygasłych Wulkanów lub ciekawostkach geologicznych, to znajdziesz wszystko w dziale Wiedza. W sklepie znajdziesz sprzęt i akcesoria dla pasjonatów geologii. Możesz odwiedzić mnie na kanale Youtube, gdzie pokazuję świat geologii. Jeżeli masz pytania, zajrzyj do najczęściej zadawanych pytań, możesz także napisać lub zadzwonić do mnie, pomogę i wyjaśnię.

Zobacz jak wyglądają nasze warsztaty w Krainie Wygasłych Wulkanów

Galeria warsztatów